پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

افرادی که باید بیشتر مالیات بدهند

آواتار خبرنگار هایسود
122 بازدید
اخبار مالیات

سبحانیان رییس سازمان امور مالیاتی گفت: افزایش یک واحد درصد مالیات بر ارزش افزوده طبق لایحه بودجه ۱۴۰۳ از ثروتمندان و پر مصرف ها گرفته خواهد شد و از جیب مردم نیست.

در جلسه صحن علنی روز دوشنبه – دوم بهمن ماه – مجلس شورای اسلامی، ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۳ در دستور کار قرار گرفت و بند (س) تبصره (۶) لایحه توسط نمایندگان بررسی شد.

در بند (س) تبصره (۶) عنوان شده که نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده موضوع ماده (۷) قانون مالیات بر ارزش‌افزوده مصوب سال ۱۴۰۰ به میزان یک واحد درصد افزایش یابد و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و صندوق فولاد از محل منابع حاصل از این بند انجام می‌شود. ‌

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

در ابتدا محمدحسن آصفری پیشنهاد حذف این بند را مطرح کرد و گفت: افزایش یک واحد درصد مالیات بر ارزش افزوده در کشور به بروز تورم منجر خواهد شد.

تصویر سبحانیان
افرادی که باید بیشتر مالیات بدهند ۳

محمدهادی سبحانیان با بیان اینکه دولت باید منابع پایدار برای مصارف پایدار ایجاد کند، افزود: پیشنهاد افزایش یک واحد درصدی مالیات در راستای این است که بار مالیاتی به سمت ثروتمندان و کارخانه داران برود.

رییس سازمان امور مالیاتی به عنوان نماینده دولت در مخالفت با پیشنهاد حذف بند (س) گفت: اینکه دوستان می‌فرمایند دولت با مولدسازی و فروش زمین‌ها و املاکی که در اختیار دارد، هزینه‌های لازم برای بازنشستگان و حقوق بگیران و غیره را پرداخت کند، این رویکرد تورم زا است.

وی تصریح کرد: بسیاری از خدمات و کالاهایی که امروز عموم مردم استفاده می‌کنند، به موجب قانون ارزش افزوده معاف از مالیات است. به عنوان مثال همه ی محصولات کشاورزی فراوری نشده، دام زده و خوراک آن، بذر، نشاء،کود، سم، مصارف کشاورزی، شیر، ماست، پنیر، نان، آرد، ، برنج، حبوبات، سویا، پروتئین سویا، گوشت و فرآورده‌های گوشتی، انواع روغن‌های خوراکی گیاهی و حیوانی، شیرخشک، کاغذ باطله و خمیرکاغذ، انواع چاپ کتاب تحریر، روزنامه و کتاب از جمله مواردی است که از مالیات ارزش افزوده معاف هستند.

به صفحه تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی مراجعه کنید.

سبحانیان در ادامه گفت: تمام مسائل بهزیستی، خدمات درمانی، توانبخشی از مالیات بر ارزش افزوده معاف است و باید دولت و مجلس در این باره تصمیم بگیرند که به سمت دریافت مالیات از پر مصرف ها و ثروتمندان حرکت کنند.

او خاطرنشان کرد: سفره مردم را از مالیات معاف کردیم و باید به این معافیت‌ها اعتبار بخشی کنیم. چرا که مالیات ستانی فقط ابزار درآمدستانی نیست بلکه ابزار توزیع ثروت است.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " افرادی که باید بیشتر مالیات بدهند "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید