پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

افزایش مالیات بر ارزش افزوده تصویب نشد

آواتار خبرنگار هایسود
424 بازدید
download 2

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت:کمیسیون تلفیق با پیشنهادات دولت در زمینه افزایش مالیات بر ارزش افزوده به جهت آثار تورمی که بر مردم تحمیل می‌شود، مخالفت کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پیش‌نویس لایحه برنامه هفتم توسعه پیشنهاد شده، نرخ مالیات ارزش افزوده طی سالهای اجرای برنامه هفتم با رشد یک‌درصدی در هر سال تا ۱۳درصد افزایش یابد.

افزایش مالیات بر ارزش افزوده

مالیات ارزش افزوده ۱۳درصد می‌شود؟

دولت در ماده ۴۹ این لایحه، پیشنهاد داده بود که نرخ مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد در سال دوم اجرای برنامه، به ۱۰ درصد افزایش یابد، همچنین هر سال یک واحد درصد تا سقف ۱۳ درصد به مالیات سهم دولت اضافه شود.

البته طبق اعلام محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق این موضوع در جلسه عصر دیروز این کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفته است؛ زنگنه تأکید کرد: کمیسیون با پیشنهادات دولت در زمینه افزایش مالیات بر ارزش افزوده به جهت آثار تورمی که بر مردم تحمیل می‌شود، مخالفت کرد.

وی همچنین در تشریح مصوبات عصر دیروز کمیسیون تلفیق با اشاره به بررسی فصل مربوط به مالیات‌ها در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: همچنین پیرو مصوبه کمیسیون تلفیق نسبت مالیات به اعتبارات هزینه‌ای حدود ۸۰ درصد در نظر گرفته شد همچنین کمیسیون مصوب کرد که نرخ مالیات بر تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم ۱۰ درصد باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: همچنین کمیسیون در زمینه شفافیت در معافیت‌های مالیاتی مصوب کرد که بخشودگی و ترجیح مالیاتی طی برنامه هفتم ممنوع شود.

زنگنه ادامه داد: همچنین کمیسیون دولت را مکلف کرد تا تمامی تخفیفات مالیاتی که اعمال می‌کند را همراه با لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه دهد.

همچنین کمیسیون، دولت را مکلف کرد تا لایحه مالیات بر درآمد را در سال اول برنامه به مجلس تقدیم کند

لطفا از صفحات زیر دیدن فرمایید

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " افزایش مالیات بر ارزش افزوده تصویب نشد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید