پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

افزایش ۳ برابری مالیات ابرازی مودیان

آواتار خبرنگار هایسود
176 بازدید
اخبار مالیات

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: از ابتدای امسال تا آخر آذر ماه ۵۰۲ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده که تا پایان سال طبق قانون بودجه باید به ۷۴۸ هزار میلیارد تومان برسد.
شاهین مستوفی با ذکر افزایش درآمد‌های مالیاتی سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبلش هم گفت: با توجه به اینکه سال گذشته الگوریتم‌های مالی سازمان امور مالیاتی تغییر کرد و حساب‌های تجاری و حساب‌های دوم و سوم واریز وجه به مودیان هم تحت کنترل قرار گرفت درآمد مالیاتی افزایش چشمگیری داشت.
سال گذشته بالغ بر ۴۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد‌های مالیاتی وصول شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ که حدود ۳۰۵ هزار میلیارد تومان وصول مالیات بود، ۵۴ درصد رشد داشت.

اخبار مالیات
افزایش ۳ برابری مالیات ابرازی مودیان ۳

افزایش ۲۱ هزار میلیاردی مالیات ابرازی مودیان با استفاده از ابزار‌های جدید مالی

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی افزود: سال گذشته برخی از مودیان که فکر می‌کردند فقط از طریق دستگاه کارت خوان به حساب هایشان دسترسی وجود دارد در واقع می توانند فرار مالیاتی داشته باشند، به واسطه همین اقدامات همچون الگوریتم‌های بانکی و اطلاعات و برنامه‌های نرم افزاری که سازمان مالیاتی تهیه کرده بود و برای سال ۱۴۰۱ از آن‌ها استفاده کرد، مالیات ابرازی صاحبان مشاغل هم افزایش داشت.

مستوفی ادامه داد: این افزایش نشان می‌دهد اقداماتی که سازمان امور مالیاتی در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی با همکاری بانک مرکزی انجام داد نتایج مثبت داشته است و در مرحله ابراز این عدد بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد تومان افزایش داشت.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی در تشریح عملکرد مالیاتی سال‌های گذشته گفت: عملکرد مالیاتی ابرازی مودیان نیز در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان بود که این عدد برای عملکرد ۱۴۰۱ به ۳۲ هزار میلیارد تومان رسید.

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی همچنین درباره وصول مالیات از ابتدای سال تاکنون گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه ۵۰۲ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد و تا پایان سال تکلیف قانونی طبق قانون بودجه عدد ۷۴۸ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم با همکاری مودیان وصول شود.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی در توضیح چگونگی افزایش مالیات ابرازی گفت: زمانی که مودیان می‌خواستند اظهارنامه خود را پر کنند به آن‌ها اعلام شد اطلاعات بیشتری خارج از رقم‌های کارت خوان هایشان موجود است و اطلاعات مالی آن‌ها درج شد، سپس وقتی با این اطلاعات مالی مواجه شدند، می‌دانستند سازمان امور مالیاتی بر اساس این اطلاعات که درست هم هست اقدام خواهد کرد، بنابراین ابراز مودیان افزایش قابل توجهی داشت.

مستوفی ابراز امیدواری کرد با همکاری همه مودیان مالیاتی، درآمد مالیاتی امسال محقق شود چراکه هرچه این تحقق درآمد‌های مالیاتی کمتر شود، آثار آن مجدد به مردم برمی گردد و کسری بودجه و در پی آن آثار تورمی در پی خواهد داشت.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " افزایش ۳ برابری مالیات ابرازی مودیان "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید