پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اگر مالیات خانه های خالی پرداخت نشود ممنوع المعامله می شوند

آواتار خبرنگار هایسود
180 بازدید
مالیات خانه های خالی

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: اگر بعد از صدور برگه مالیاتی برای خانه‌های خالی ظرف مهلت ۱۰ روز مالیات این واحدها پرداخت نشود تمام محدودیت‌هایی که در قانون وجود دارد از جمله ممنوع المعامله شدن و توقیف اموال برای مالک واحد مورد نظر اعمال خواهد شد.

مالیات خانه های خالی
اگر مالیات خانه های خالی پرداخت نشود ممنوع المعامله می شوند ۳

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی – شاهین مستوفی اظهار کرد: در صورتی که شخصی خانه خود را اجاره دهد اگر خانه در تهران ۱۵۰ متر و در سایر شهر ها ۲۰۰ متر باشد مشمول مالیات نیست.

جزئیات مالیات خانه های خالی

وی اضافه کرد: اگر مازاد بر متراژ مذکور طبق قانون مشمول مالیات باشد، مالیات اجاره محاسبه می‌شود. اما اگر این خانه بر اساس اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان فاقد بهره‌بردار بوده و خالی اعلام شود، در سال اول مالیات آن ۶ برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر حساب می شود.

از صفحه مشاوره مالیاتی دیدن کنید.

مستوفی تاکید کرد: مالکان خانه‌های خالی، از زمان اعلام مالیات توسط سازمان امور مالیاتی کشور، یک ماه فرصت پرداخت دارند. در صورتی که ظرف مهلت یک ماه پرداخت نشود، برگ مطالبه مالیات مربوطه صادر و برای پرداخت مالیات به آنها ابلاغ می شود.

مدیر کل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیات ی گفت: در صورتی که مالیات مطالبه شده قطعی شود و ظرف مهلت ۱۰ روز پس از ابلاغ برگ قطعی بدهی قطعی شده پرداخت نشود تمام محدودیت‌های پیش بینی شده در قانون از جمله ممنوع المعامله شدن و توقیف اموال و … با صدور برگه اجرائیه و ابلاغ آن انجام خواهد شد.

به گفته وی اشخاص مزبور اجازه انتقال املاک یاد شده را به شخص دیگری قبل از پرداخت بدهی نخواهند داشت و اگر دفترخانه‌ای بدون دریافت گواهی نسبت به انتقال اقدام کند متضامنا در پرداخت مالیات مسئول است.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " اگر مالیات خانه های خالی پرداخت نشود ممنوع المعامله می شوند "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید