پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ایتالیا برای سود بادآورده بانک‌ها ۴۰ درصد مالیات وضع کرد

آواتار خبرنگار هایسود
360 بازدید
1397102120143249716351274

معاون نخست وزیر ایتالیا طی اظهاراتی اعلام کرد که کابینه این کشور روز دوشنبه مالیات ۴۰ درصدی را برای سود بادآورده بانک‌ها در سال ۲۰۲۳ تصویب کرد که از این مالیات برای کمک به دارندگان وام مسکن و کاهش مالیات برای عموم استفاده می‌شود.

به نقل از رویترز، معاون نخست وزیر ایتالیا طی اظهاراتی اعلام کرد که کابینه این کشور روز دوشنبه مالیات ۴۰ درصدی را برای سود بادآورده بانک‌ها در سال ۲۰۲۳ تصویب کرد که از این مالیات برای کمک به دارندگان وام مسکن و کاهش مالیات برای عموم استفاده می‌شود.

ماتئو سالوینی، وزیر زیرساخت و معاون نخست وزیر ایتالیا در یک کنفرانس خبری در رم گفت: تنها باید به سود بانک‌ها در نیمه اول ۲۰۲۳ و همچنین نتیجه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا نگاه کرد تا متوجه شد که ما در مورد چند میلیون (یورو) صحبت نمی‌کنیم، بلکه می‌توانیم میلیاردها (یورو) را ببینیم.

سالوینی گفت: اگر (این درست باشد که) هزینه و بار مالی (وام) برای خانوارها و مشاغل افزایش یافته و دو برابر شده است، به همان اندازه مبلغی را که به صاحبان حساب جاری و سپرده ها داده می‌شود دو برابر نشده است.

وی تأکید کرد که مالیات ۴۰ درصدی روی سود مازاد بانک‌ها که بالغ بر چندین میلیارد یورو می‌شود، مواردی مانند کاهش مالیات و حمایت مالی از دارندگان وام مسکن برای خانه‌ اولی‌ها را تامین می‌کند.

رویترز اولین رسانه‌ای بود که در ماه آوریل گزارش داد که وزارت خزانه داری ایتالیا در حال کار بر روی گرفتن مالیات بیشتر از بانک‌های خود برای تامین مالی اقدامات امدادی برای خانواده هایی بود که با افزایش هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند.

بر اساس این گزارش، وزیر اقتصاد این کشور در ماه ژوئن چنین برنامه‌هایی را رد کرد، اما تأکید کرد که بانک‌ها و وام‌دهندگان برجسته باید در مورد نرخ‌های بهره دریافتی و پرداختی برای وام‌ها و سپرده‌های مشتریان، انعطاف‌پذیری کافی از خود نشان دهند.

این در حالی است که دولت ایتالیا، از جمله جورجیا ملونی، نخست وزیر این کشور بارها از بانک مرکزی اروپا به دلیل افزایش مکرر نرخ بهره انتقاد کرده است.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " ایتالیا برای سود بادآورده بانک‌ها ۴۰ درصد مالیات وضع کرد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید