پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

با این شرایط به خانه مالیات تعلق نمیگیرد

آواتار خبرنگار هایسود
214 بازدید
مالیات مسکن

تمامی مستاجران باید اطلاعات ملکی که در آن سکونت دارند را در سامانه ثبت املاک و اسکان کشور ثبت کنند.

سامانه املاک و اسکان که از فرودین سال ۱۴۰۰ راه اندازی شده نقش بسیار موثری در بهبود وضعیت بازار مسکن و شناسایی خانه‌های خالی دارد و طبق قانون باید تمامی سرپرستان خانوارها در سامانه املاک ثبت نام کنند.

ثبت ملک در سامانه املاک و اسکان کشور

همه ی سرپرستان خانوار در شهرها و روستاها که مالک هستند اطلاعات مسکن تحت تملک خود را (اعم از مالکیت‌های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و مالکیت‌های تعاونی روستایی) را در سامانه املاک و اسکان کشور با تعیین نوع بهره برداری ملک ثبت کنند .

و در نهایت ذکر شده است تمامی مستاجران نیز باید اطلاعات ملکی که در آن اقامت دارند و اطلاعات مربوط به مالک آن ملک را در سامانه ثبت املاک و اسکان کشور ثبت کنند.

مستاجران به راحتی می توانند به سامانه ثبت املاک کشور مراجعه کنند و اطلاعات ملکی که در آن سکونت دارند را ثبت کنند.

مالیات مسکن
با این شرایط به خانه مالیات تعلق نمیگیرد ۳

مستاجران باید توجه کنند که عدم ثبت املاک توسط مالکین در سامانه املاک و اسکان کشور amlak.mrud.ir، برای مالکین، جریمه مالیاتی است و در صورت عدم ثبت ملک در سامانه املاک و اسکان برای مستاجران قطع یارانه آن‌ها است.

تمامی مستاجران که قرارداد اجاره ملک دارند، باید طی مدت زمان دو ماه از تاریخ ۱۹ ماه فروردین تا ۱۹ ماه خرداد سال ۱۴۰۰، اطلاعات محل سکونت خود را در سامانه ثبت املاک و اسکان ثبت کنند به علاوه مستاجران می‌توانند برای دریافت وام اجاره خانه در مهلت زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن اقدام کنند.

جریمه ثبت نکردن ملک در سامانه برای مالک و مستاجر

مالکان و مستاجران باید بدانند که ثبت نکردن املاک توسط مالکین در سامانه املاک و اسکان کشور، برای مالکین سبب جریمه مالیاتی و برای مستاجران قطع یارانه آن ها است.

از مطلب مشاوره مالیاتی دیدن کنید.

علاوه بر این مستاجرانی که در مدت زمان مقرر اقامتگاه خود را در سامانه املاک ثبت ننمایند، در آینده از دریافت خدمات دولتی نظیر گواهینامه، انشعابات، افتتاح حساب بانکی و بسیاری از دیگر خدمات دولتی محروم خواهند شد.

مشاورین املاک هم باید توجه داشته باشند جهت ثبت قرار دادهای معاملاتی ملکی الزام است از سامانه استعلام کد رهگیری املاک اقدام کنند.

با کامل کردن مراحل ثبت نام در سامانه املاک و اسکان، دیگر به محل اقامت افراد که به صورت ملک استیجاری است مالیاتی تعلق نخواهد گرفت.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " با این شرایط به خانه مالیات تعلق نمیگیرد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید