پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

به شرطی که وعده کاهش مالیات بر تولید محقق شود موجب پیشرفت می شود

آواتار خبرنگار هایسود
100 بازدید
اخبار مالیات

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: کاهش مالیات بر تولید از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد، هدفمندی معافیت‌های مالیاتی به سمت تولید و خلق ارزش بیشتر نظیر اعطای اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم نقطه عطفی در تاریخ اقدامات دولت در زمینه حمایت از تولید است.

اولین قدم در راه اصلاح نظام مالیاتی با راه‌اندازی سامانه مودیان انجام شد که هم اکنون فاز دوم آن در حال اجراست.

مالیات‌های مستقیم هم نیاز به تجدیدنظر دارد، در همین رابطه، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اعلام خبر ارسال لایحه قانون مالیات‌های مستقیم به مجلس شورای اسلامی در آبان ماه اعلام کرد که از ابتدای استقرار دولت سیزدهم اصلاح قانون مالیات های مستقیم به عنوان شاکله نظام مالیاتی کشور در دستور کار دولت قرار گرفته است.

یکی از اقشار مهم کشور که کارشناسان تأکید دارند باید از فشار مالیاتی بر آن ها بکاهیم، تولیدکنندگان هستند. بر کسی پوشیده نیست که این قشر از اهمیت بالایی در روند توسعه و رشد اقتصادی کشور برخوردارند و باید مورد حمایت جدی قرار بگیرند؛ کاهش مالیات بر تولید از ۲۵ به ۱۵ درصد در راستای حمایت از تولید در کشور در لایحه ی اصلاح قانون مالیات های مستقیم گنجانده شده است.

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

‌فریال مستوفی، عضو اتاق بازرگانی ایران درباره پیشنهاد دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر لحاظ کردن هزینه‌های معیشتی مانند هزینه‌های مسکن، درمان، تحصیل و غیره در زمینه ی مالیات‌ستانی می‌گوید: معمولاً در دنیا نیازهای اولیه از جمله حق تحصیل و درمان رایگان است، لازم است در کشور ما نیز چنین هزینه هایی لحاظ شود و بعد از درآمد افراد مالیات اخذ کنیم.

او ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه مسکن در ایران بالاست، بخش اعظم درآمد افراد صرف مخارج مسکن می‌شود، اگر هزینه‌های معیشتی را از درآمد افراد کسر کنیم و بر مابقی آن مالیات اعمال کنیم، این امر می تواند به اقشار کم درآمد کمک کند. بنابراین، در نظر گرفتن این موضوع در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم اقدام خوب و مناسبی است.

اخبار مالیات
به شرطی که وعده کاهش مالیات بر تولید محقق شود موجب پیشرفت می شود ۳

عضو اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: کاملاً با این موضوع موافق هستم که پیشنهاد مطرح شده در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر معافیت مالیاتی کسانی که کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در سال سود خالص دارند به معافیت بخش زیادی از کارمندان از مالیات منجر می شود.

وی افزود: با نگاهی به سیستم‌های مالیاتی سایر کشورهای دنیا متوجه می‌شویم که اخذ مالیات از افراد متناسب با میزان درآمد و بسته به سطح زندگی شان با یک سری معیار ها و شرایط انجام می شود.

عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اهمیت تقویت سرمایه‌گذاری و کاهش مالیات تولید در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم اضافه کرد: کاهش مالیات بر تولید از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد و موضوع هدفمند کردن معافیت های مالیاتی به سمت تولید و خلق ارزش بیشتر نظیر اعطای اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به عنوان نقطه عطفی در تاریخ اقدامات دولت در زمینه حمایت از تولید به حساب می‌آید.

مستوفی گفت: نیاز است در ایران نیز با در نظر گرفتن خط فقر اعلامی، تورم، هزینه‌های‌ تولید، قیمت های مواد غذایی، هزینه بالای مسکن و سایر شرایط و اوضاع اقتصادی اقدام به مالیات ستانی از اقشار مختلف کنیم؛ این امر موجب ایجاد اعتماد افراد به دولت می شود. مهم است که این اقدام حین اجرا با بخشنامه های موخر لغو نشود.

به صفحه تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی مراجعه کنید.

عضو اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: اگر دولت با کاهش مالیات بر تولید و اختصاص دادن اعتبار به بخش تحقیق و توسعه قصد حمایت از تولید و کسب و کارهای نو را دارد، این اقدام بسیار خوبی است و موجب پیشرفت اقتصاد کشور می شود.

وی ادامه داد: واقعیت این است که تا‌کنون ارزش چندانی برای بخش تحقیق و توسعه قائل نبوده‌‌ایم، تحقیق و توسع موضوع بسیار مهمی است و سرمایه گذاری در این بخش می تواند سبب توسعه زیادی برای بخش تولید و حتی برای شرکت های استارتاپی شود.

مستوفی گفت: سیستم اخذ مالیات باید بر اساس اصول استاندارد جهانی تنظیم شود. لازم است به طور هوشمندانه در قالب برنامه ها و سامانه‌هایی که در جهان مورد استفاده قرار می گیرد، عمل کنیم. در این سیستم، همان طور که اشاره کردم، بر اساس شرایط مشخص شده برای هر قشر از جامعه مکانیسم اخذ مالیات متفاوت خواهد بود.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " به شرطی که وعده کاهش مالیات بر تولید محقق شود موجب پیشرفت می شود "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید