پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

تعامل ارگان ها برای مالیات ستانی از واحدهای مسکونی

آواتار خبرنگار هایسود
126 بازدید
مالیات مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون در دو مرحله بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی خالی استان تهران توسط وزارت راه و شهرسازی جهت اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شد.

مالیات بر مسکن یکی از روش‌های اصلی برای دولت‌ها برای جمع‌آوری درآمد است و معمولاً بر ارزش مالیاتی خانه‌ها یا دارایی‌های مسکونی تحت نظر قرار می‌گیرد. این مالیات می‌تواند به عنوان یک منبع مهم از درآمد برای دولت فعالیت کند و در بسیاری از کشورها بر اساس ارزش املاک و مسکن تعیین می‌شود. همچنین، مالیات بر مسکن می‌تواند به عنوان یک ابزار برای تنظیم بازار مسکن و کنترل شدت افزایش قیمت‌های املاک و مسکن نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

ابوالفضل نوروزی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به عزم جدی وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی در مقابله با احتکار واحدهای مسکونی، گفت: بر اساس ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۹، وزارت راه و شهرسازی موظف است اقدام به شناسایی خانه‌های خالی کند و هرساله پس از سررسید سال مالیاتی، خانه‌هایی را که بیش از ۱۲۰ روز در یک سال خالی از سکنه باشند و یا کاربری برای آن شناسایی نشده باشند به سازمان امور مالیاتی جهت اخذ مالیات معرفی کند.

مالیات خانه
تعامل ارگان ها برای مالیات ستانی از واحدهای مسکونی ۳

نوروزی افزود: یکشنبه هفته جاری جهت تعیین تکلیف املاک مسکونی و خود اظهاری اشخاص، به بیش از ۳۰۰ هزار مالک پیامک اخطار داده شد که با ورود به سامانه املاک و اسکان، اطلاعات خود را تکمیل، تصحیح و تأیید کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، توضیح داد: مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir، اطلاعات املاک خود را ثبت کنند تا به این ترتیب علاوه بر دریافت خدمات دستگاه‌های اجرایی با توجه به آدرس ثبتی، مشمول جریمه‌های قانون مالیات‌های مستقیم نگردند.

به صفحه تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی مراجعه کنید.

وی افزود: تاکنون تنها در استان تهران طی دو مرحله حدود ۶۰ هزار واحد شناسایی شده برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شدند. از این تعداد حدود ۳۵ هزار واحد متعلق به شهر تهران است که قطعاً عرضه این واحدهای مسکونی نقش مؤثری در بازار مسکن خواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: با تعامل و همکاری بسیار خوبی که بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی صورت گرفته است فرآیند صدور برگ مالیاتی و مالیات ستانی از خانه‌های خالی آغاز شده است.

منبع: تیتر کوتاه

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " تعامل ارگان ها برای مالیات ستانی از واحدهای مسکونی "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید