پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

تعیین مالیات خودرو های لوکس

آواتار خبرنگار هایسود
256 بازدید
مالیات خودرو

آخرین جزییات مالیات خودرو های لوکس توسط مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام شد.

قیمت خودرو
تعیین مالیات خودرو های لوکس ۳

شاهین مستوفی گفت: ۳۰ بهمن، آخرین فرصت پرداخت مالیات دارندگان خودروهای لوکس و گران‌ قیمت بالای سه میلیارد تومان است.

وی جزییات مالیات بر خودروهای لوکس را تشریح کرد و افزود: داده‌های مالکان خودروهای بالای سه میلیارد تومان که مشمول قانون مالیات بر خودروهای لوکس می‌شوند، از نیروی انتظامی دریافت و بر مبنای این اطلاعات، برای این مالکان پیامک ارسال شده‌ است.

مستوفی با بیان این‌که مهلت نهایی پرداخت مالیات خودروهای لوکس و گران‌قیمت تا پایان بهمن ‌ماه است، تأکید کرد: این پیامک برای مالکانی که هر یک از خودروهای آنها بالای سه میلیارد تومان قیمت دارد، ارسال شده و اگر کسی چند خودرو داشته ‌باشد و مجموع آنها به بالای این رقم می‌رسد، مشمول مالیات بر خودروهای لوکس نخواهد بود.

شاید مطلب مشاوره مالیاتی برای شما کاربردی باشد.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور همچنین گفت: تعداد خودروهای لوکس مشمول مالیات ۱۵۱ هزار و ۹۲۴ خودرو بوده که در مجموع پیش‌بینی می‌شود ۲۸۰۰ میلیارد تومان مالیات از خودروهای گران‌قیمت اخذ شود.

مستوفی با بیان این‌که کمتر از یک ماه از ارسال پیامک به مالکان خودروهای لوکس و گران‌قیمت می‌گذرد، اضافه کرد: تاکنون ۷۷۵ نفر، مالیات خود را تسویه کرده‌اند که رقمی حدود شش میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این طریق وصول شده‌ است.

وی اضافه کرد: بعد از شناسایی فرد به عنوان دارنده و مالک خودروی لوکس و گران‌ قیمت یک کلمه و رمز عبور برایش به‌طور پیامک ارسال می‌شود و فرد با این کدها می‌تواند با مراجعه به سامانه درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی اینترنتی my.tax.gov.ir ضمن رویت پرونده مالیاتی خود، نسبت به انجام تکالیف قانونی اقدام کند.

منبع: ایسنا

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " تعیین مالیات خودرو های لوکس "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید