پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

تغییر در سقف کارت به کارت

آواتار خبرنگار هایسود
40 بازدید
مالیات تراکنش

رئیس مرکز و مبارزه با پولشویی و اطلاعات مالی گفت:­ تبصره ۳ ماده ۸ ،­ قانون مبارزه با پولشویی، به مرکز اطلاعات مالی­ اجازه داده که برخی سرویس‌ها و خدمات و تعاملات کاری را به عنوان تعاملات کاری پرخطر اعلام و استفاده از آنها را ممنوع کند.

هادی خانی در گفتگو با یک برنامه تلویزیونی برای جلوگیری از فرار مالیاتی در خصوص موضوع سقف کارت به کارت گفت: برخی از فعالان اقتصادی با این هدف که در تورهای رصد مالیات قرار نگیرند برای فرار مالیاتی از دستگاه کارتخوان استفاده می‌کنند.

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

او در پاسخ به این سوال که، هدف از سیاست تعیین سقف یک میلیارد تومان کارت به کارت چیست؟ افزود: در قانون و مقررات مبارزه با پولشویی جمهوری اسلامی ایران فرار مالیاتی یکی از مهمترین جرایم منشا پولشویی است. ما در بررسی ها و ارزیابی‌هایی که انجام دادیم به خصوص در ماه‌های اخیر متوجه شدیم که برخی از فعالان اقتصادی به بهانه این که در تورهای رصد مالیات قرار نگیرند در خصوص استفاده از دستگاه‌های کارت خوان همراهی‌های لازم را با مردم و با مشتریان خودشان ندارند و علت آن هم گرایش این اشخاص به استفاده از کارت به کارت بین بانکی بود.

مالیات تراکنش
تغییر در سقف کارت به کارت ۳

وی اضافه کرد: در قانون مبارزه با پولشویی تبصره ۳ ماده ۸ آیین نامه اجرایی این قانون این اختیار به مرکز اطلاعات مالی داده شده که در شرایط خاص برخی سرویس‌ها و خدمات و تعاملات کاری را به عنوان تعاملات کاری پرخطر اعلام و استفاده از آنها را ممنوع کند و در راستای مبارزه با فرار مالیاتی، مبارزه با جرم منشأ پولشویی فرار مالیاتی این ابلاغ به نظام بانکی کشور انجام شد که همه ی اشخاص حقیقی که فاقد پرونده مالیاتی هستند اگر بیش از یک میلیارد تومان در ماه یا بیشتر از ۲۰۰ تراکنش کارت به کارت در حساب‌های غیرتجاری داشته باشند مشمول تعاملات کاری پرخطر است و استفاده از این سرویس ممنوع است.

به صفحه تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی مراجعه کنید.

خانی در پاسخ به این پرسش که اشخاص حقیقی فاقد پرونده مالیاتی یعنی این قانون شامل عامه مردم می‌شود، درست است کسانی که پرونده مالیاتی ندارند؟ تصریح کرد: بله هر شخص حقیقی که پرونده مالیاتی ندارد، نمی‌تواند از آن تاریخی که ما ابلاغ کردیم بیشتر از یک میلیارد تومان در ماه یا بیشتر از ۲۰۰ تراکنش و از طریق کارت به کارت انجام بدهد؛ مگر این که برود و به نظام مالیاتی مراجعه کند، ثبت‌نام کند.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " تغییر در سقف کارت به کارت "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید