پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

جریمه ۹۱ همتی بانک‌ها امسال وصول خواهد شد

آواتار خبرنگار هایسود
274 بازدید
مالیات مسکونی
جریمه مسکن
مدیرعامل صندوق ملی مسکن اعلام کرد: بانک‌ها برای دو سال اجرای قانون جهش تولید مسکن باید ۱۲۰ هزار میلیارد تومان جریمه پرداخت کنند.

یکی از راه‌حل‌های وزارت راه و شهرسازی برای تامین منابع مالی نهضت ملی مسکن، همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بود. اما با توجه به عدم همکاری کافی بانک ها، همچنان این پروژه با مشکلاتی همراه است. بنابراین بارها از طریق ارگان‌ها و مقامات دولتی بر موضوع جریمه بانک‌ها تاکید شده است.

جریمه ۹۱ همتی بانک‌ها امسال وصول خواهد شد / اخذ مالیات بر درآمدهای ۲۰ میلیاردی

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از تامین ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق تهاتر نفت خبر داد و گفت: بانک‌ها برای دو سال اجرای قانون جهش تولید مسکن باید ۱۲۰ هزار میلیارد تومان جریمه پرداخت کنند.

محمدرضا مهدیار اسماعیلی در نشست خبری با بیان این‌که یکی از اهداف صندوق ملی مسکن تسهیل ساخت‌وساز پروژه‌های نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: از ابتدای شکل‌گیری صندوق تا کنون موجودی صندوق ملی مسکن ۱۲۸۵۰ میلیارد تومان بوده که از این رقم۶۶۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به جریمه بانک‌های متخلف بر اساس قانون جهش تولید مسکن، افزود: بابت عدم همراهی بانک‌ها با نهضت ملی مسکن و نپرداختن تسهیلات ۴۹ همت برای سال ۱۴۰۰ جریمه مربوطه بوده که وصولی آن در سال ۱۴۰۱ بوده است. برای سال ۱۴۰۱ نیز جریمه ۹۱ همت بوده که امسال وصول خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۷۰ همت برگه تشخیص از سوی سازمان امور مالیاتی برای بانک‌های متخلف صادر شده و از این سازمان می‌خواهیم با همان دقتی که از درآمدهای ۲۰ میلیون تومانی مالیات دریافت می‌شود از درآمدهای ۲۰ هزار میلیارد تومان نیز مالیات دریافت شود.

وی از واریز ۲ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به صندوق ملی مسکن خبر داد و گفت: رقم ریالی این منابع حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که صرف پروژه‌های نهضت ملی مسکن می‌شود. از صندوق توسعه ملی می‌خواهیم اولویت آنها حل مسائل کشور باشد.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن در پاسخ به این پرسش مبنی بر این که از محل تهاتر نفت تامین منابع مالی برای صندوق اجرایی شده است، اضافه کرد: طبق قانون در سال‌۱۴۰۱ برای تهاتر نقت ۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با توجه به مصوبات اخیر این موضوع به امسال منتقل شده تا صندوق بتوانیم در امسال از این منابع بهره‌مند شود.

اسماعیلی بیان کرد: وزارت نفت برای تسهیل فروش نفت و عملیات عمرانی کشور علاوه بر فروش معمول منابع نفت، ااین مکان را اضافه کرد تا دستگاه‌ها با حواله نفتی بتوانند برخی از مسائل و مشکلات خود را برطرف کنند.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن با بیان اینکه اولویت ما در نهضت ملی مسکن بکارگیری پیمانکاران داخلی برای ساخت نهضت ملی مسکن است، گفت: در عین حال اگر نیاز به ورود فناوری‌های جدید ساخت‌وساز باشد از توان شرکت‌های خارجی استفاده خواهیم کرد.

اسماعیلی ادامه داد: در این راستا در حال مذاکره با حدود ۱۰ شرکت خارجی اروپایی و آسیایی هستیم.

اسماعیلی اواخر تیرماه امسال با بیان این‌که روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن با تزریق ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق ملی مسکن سرعت می‌گیرد، گفته بود: این اعتبار از طریق مجاری پیش‌بینی شده در قانون جهش تولید مسکن برای واریز به این صندوق به عنوان تامین‌کننده مالی انحصاری بخش مسکن تامین می‌شود. این میزان اعتبار از محل بازگشت وام‌های مسکن مهر، واریزی سازمان ملی زمین و مسکن و تملک زمین تامین شده است.

وی افزود: سازمان ملی زمین و مسکن تاکنون به حساب صندوق ملی مسکن مبلغ ۴۳۳ میلیارد تومان واریز کرده است که با تسریع فرآیند واریز وجوه پیش‌بینی شده از این سازمان، امکان حمایت بیشتر این صندوق از پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر و عملیات آماده‌سازی طرح نهضت ملی مسکن فراهم می‌شود.

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن اضافه کرد: در انتظار واریز ۵۹ هزار میلیارد تومان تکلیف بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی به حساب صندوق هستیم که امکان حمایت از خانوارهای کم درآمد از جمله ارائه تضمین‌های لازم جهت دریافت تسهیلات از سامانه بانکی برای ایشان فراهم می‌شود.

مهدیاراسماعیلی تصریح کرد: با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور تا کنون ۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از این محل اخذ و به خزانه واریز شده است که با حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور و واریز به موقع به حساب صندوق ملی مسکن برای مسکن حمایتی از قبیل مسکن خانوارهای کم درآمد و پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی مددجویان، معلولان، ایثارگران هزینه خواهد شد.

وی یادآور شد: از محل منابع پیش‌بینی شده در قانون بودجه امسال نیز ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور تقویت توان حمایتی بخش مسکن به صندوق ملی مسکن ابلاغ اعتبار شده است.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " جریمه ۹۱ همتی بانک‌ها امسال وصول خواهد شد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید