پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

حساب افراد برای مالیات زیر ذره بین دولت است

آواتار خبرنگار هایسود
206 بازدید
اخبار مالیات

یکی از مهم ترین عاملین رشد و شکوفایی اقتصادی کشورها، در اختیار داشتن یک نظام مالیاتی کارآمد است از طریق این نظام صحیح مالیاتی، می‌توان به اعمال جهت‌گیری‌های صحیح مالیاتی پرداخت و سرمایه‌ها را به سمت تولید سوق داد.

مالیات، عوارض مالی که از شهروندان و شرکت‌ها تحت عنوان مالکیت، درآمد یا معاملات اجباری می‌گردد، جزء مهمی از سیستم مالی یک کشور جز مهمی است است. این منابع مالی فراهم کننده فرصت برای دولت هاست تا اقدامات اجتماعی، اقتصادی، و زیرساختی را پشتیبانی کرده و خدمات عمومی را ارائه دهند. مالیات‌ها ممکن است به صورت غیرمستقیم از معاملات و مالکیت‌ها یا به صورت مستقیم از درآمدها دریافت شوند. این ابزار مالیاتی با توجه به نحوه تنظیم و استفاده از آنها تأثیر بسزایی در تحریک اقتصاد، توزیع درآمد و ایجاد انصاف اقتصادی دارند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: امضاهای طلایی در سامانه مودیان مالیاتی کاهش می‌یابد و همه گردش‌های مالی افراد در سیستم مالی، قابل ردیابی است، حتی اگر اصناف پیشنهاد کارت به کارت و یا دریافت پول نقد به مشتریان بدهند، بر مبنای گردش حساب بانکی می‌توان به درآمد واقعی آنها پی برد.

دولت و مالیات
حساب افراد برای مالیات زیر ذره بین دولت است ۳

یکی از مهم ترین عاملین رشد و شکوفایی اقتصادی کشورها، در اختیار داشتن یک نظام مالیاتی کارآمد است از یک طرف از طریق این نظام صحیح مالیاتی، می‌توان به اعمال جهت‌گیری‌های صحیح مالیاتی پرداخت و سرمایه‌ها را به سمت تولید سوق داد.

از طرف دیگر، مالیات‌گیری صحیح می‌تواند به کاهش کسری بودجه و افزایش درآمدهای دولت و در نتیجه کاهش تورم منجر شود.

علاوه بر این به عقیده کارشناسان، درآمدهای حاصل از مالیات می‌تواند در بخش‌های عمرانی مختلف به کار گرفته شود و برای پیشرفت کشور زمینه را فراهم کند.

مالیات یکی از منابع اصلی درآمد دولت‌هاست و باید کشور از محل این درآمدها اداره شود، اما نظام مالیاتی ایران مشکلاتی دارد که باید رفع شوند، از جمله‌ این مسائل می‌توان به عدم وجود شفافیت در حوزه ‌جریان کالا، ناعدالتی در اخذ مالیات و در اختیار نداشتن یک بانک اطلاعاتی قوی در مورد درآمد افراد اشاره کرد.

شاید صفحه مشاوره مالیاتی برای شما مفید باشد.

برای رفع این مشکلات مجلس قانونی را با عنوان سامانه‌ مودیان و پایانه‌های فروشگاهی تصویب کرد، سامانه‌ مودیان سال گذشته راه‌اندازی شد و همه کسب و کارها موظف شدند به آن بپیوندند.

به عقیده‌ برخی کارشناسان سامانه مودیان از طریق دسترسی به یک بانک اطلاعاتی قوی در مورد درآمد افراد می‌تواند به عادلانه‌تر شدن نظام مالیات‌گیری کشور کمک کند.

صحبت های حریری در خصوص مالیات

در خصوص لزوم احصاء درآمدهای واقعی افراد، دریافت مالیات حقه از مودیان و مزیتی که سامانه مودیان می‌تواند برای نظام مالیاتی کشور داشته باشد، مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می‌گوید: هر تغییری در سیستم اداری و بروکراسی کشور که سیستم را جایگزین افراد کند و از نقش اشخاص در امور بکاهد، کار درستی است.

او افزود: با استفاده از سامانه مودیان همه چیز سیستماتیک می شود و نقش ممیزهای مالیاتی و کارمندان در مالیات ستانی از بین می رود. به این ترتیب، امضاهای طلایی نیز کم می شود و این اتفاق خوبی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اضافه کرد: قطعاً اشکالاتی در اجرای قانون راه‌اندازی سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی و استفاده از نرم افزارها و سیستم‌های مرتبط با این قانون وجود دارد که وزارت اقتصاد باید آن ها را رفع کند، اما در کل، راه‌اندازی سامانه مودیان و از بین بردن بستر مواجهه‌ کارمند و ارباب رجوع اقدام مثبتی است.

به صفحه تهیه و تنظیم اظهار نامه مالیاتی مراجعه کنید.

حریری گفت: همگان باید متناسب با درآمدشان مالیات بپردازند، در این موضوع شکی نیست، اما این موضوع را باید در مالیات‌ستانی مدنظر داشته باشیم که اصناف ساعت کاری بالایی دارند و سرمایه‌ای را در حرفه ‌خودشان به کار می‌اندازند، با توجه به این موضوعات باید از آن ها مالیات‌ بگیریم.

او در ادامه گفت: اگر تصور می کنیم که اصناف و مشاغل خاصی کمتر از آنچه باید مالیات بدهند، مالیات می پردازند، باید در سیستم‌ها تعریف‌های موجزتری داشته باشیم که جلوی این اتفاق را بگیریم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین افزود: همه گردش های مالی افراد در نهایت در سیستم مالی قابل ردیابی است، حتی اگر برخی مشاغل و اصناف به انحای مختلف مانند دریافت پول نقد و کارت به کارت به دریافت مبالغ از مشتریان مبادرت کنند، بر مبنای گردش حساب بانکی آن‌ها می توانیم به درآمد واقعی آنها پی ببریم و به سمت کاهش فرار مالیاتی و همچنین اخذ مالیات واقعی این اصناف پردرآمد و خاص برویم.

حریری گفت: فعالان اقتصادی وظیفه دارند شماره حسابی را به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کنند، این حساب تجاری است و به دستگاه‌های کارت‌خوان و سیستم‌های دیگر متصل است، در بانک مرکزی هم حساب‌های شخصی افراد قابل رصد است، بنابراین، به راحتی می توانیم درآمد افراد را احصاء کنیم و از آن ها مالیات حقه را بگیریم.

وی ‌تأکید کرد: هدف نهایی سامانه‌هایی مانند سامانه مودیان این است که مراودات مالی افراد شفاف شود، به نحوی که سازمان‌های ذینفع مانند سازمان امور مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " حساب افراد برای مالیات زیر ذره بین دولت است "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید