پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

در 5 ماه نخست امسال، تحقق 90 درصدی مالیات

آواتار خبرنگار هایسود
442 بازدید
اخبار مالیات

سازمان امور مالیاتی از تحقق ۹۰ درصدی مالیات نسبت به برآورد قانون بودجه خبر داد.

مالیات تولید کنندگان
در ۵ ماه نخست امسال، تحقق ۹۰ درصدی مالیات ۴

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد: در پنج‌ماه نخست امسال بالغ بر ۲۸۲ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در منابع مالیات‌های مستقیم و کالا‌ها و خدمات وصول شده است که این رقم حاکی از رشد ۵۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

مجتبی امیری روز چهارشنبه اظهار داشت: تحقق این مقدار از درآمد تعیین شده حاکی از تحقق ۹۰ درصدی وصول مالیاتی نسبت به رقم مصوب قانون بودجه است.

وی افزود: از مجموع وصولی درآمد‌های مالیاتی، بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات‌های مستقیم (با ۹۷ درصد تحقق و ۵۳ درصد رشد) و ۱۷۷ هزار میلیارد تومان مربوط به کالا‌ها و خدمات (با ۸۰ درصد تحقق و ۵۰ درصد رشد) بوده است.

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور ادامه داد: ۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد تومان عوارض به حساب وزارت کشور در ۵ ماهه سال ۱۴۰۲ واریز شد.

تهیه طرح توجیهی اقتصادی را نیز مطالعه نمایید .

وی با بیان اینکه عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور در سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده وصول بالغ بر ۴۷۲ هزار میلیارد تومان درآمد‌های مالیاتی در منابع مالیات‌های مستقیم و کالا‌ها و خدمات است، گفت: این آمار با رشد ۵۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ و تحقق ۱۰۴ درصدی نسبت به رقم مصوب قانون بودجه سال ۱۴۰۱ بوده است.

تهیه صورتهای مالی را نیز مطالعه نمایید .

امیری خاطر نشان کرد: مقایسه این آمار با روند چند سال گذشته حاکی از عملکرد درخشان نظام مالیاتی در تحقق درآمد‌های مالیاتی است که منجر به کسب رتبه برتر در دو سال متوالی جشنواره شهید رجایی شده است.

وی با اشاره به عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: در سال ۱۴۰۱ در مجموع بالغ بر ۱۱۷ هزار میلیارد تومان وصولی عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده است که نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۴۴ درصد رشد داشته است.

tax advice
مشاوره مالیاتی حضوری

مشاوره و تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

  • با شماره زیر تماس بگیرید
  • موضوع خود را با کارشناسان ما مطرح کنید
  • و با خیال راحت کار خود را به ما بسپارید

۰۲۱-۸۸۸۶۲۳۰۱

پاسخگویتان هستیم حتی در ایام تعطیل

همین حالا شروع کنید ( کمتر از ۲ دقیقه زمان میبرد )

رئیس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور تاکید کرد: وصولی عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده در پنج‌ماهه امسال رقمی در حدود ۳۷ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۵ درصد رشد داشته است.

حسابرسی داخلی را نیز مطالعه نمایید .

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " در 5 ماه نخست امسال، تحقق 90 درصدی مالیات "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید