پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

رشد ۸۳ درصدی مالیات پرداختی مشاغل/ سهم فقط ۸ درصدی اصناف در کل مالیات کشور

آواتار خبرنگار هایسود
510 بازدید
مالیات اصناف

با توجه به آمارهای منتشر شده شاهد رشد ۸۳ درصدی مالیات پرداختی وصولی مشاغل به نسبت ۴ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ هستیم. ضمن اینکه سهم مشاغل از مالیات وصولی در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری ۸ درصد بوده است.

1401081711445792726394354
رشد ۸۳ درصدی مالیات پرداختی مشاغل/ سهم فقط ۸ درصدی اصناف در کل مالیات کشور ۳

با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۲، سازمان امور مالیاتی موظف به تامین حدود ۷۵۰ همت مالیات به منظور پوشش بخشی از هزینه‌های دولت است. براساس آمارهای سازمان امور مالیاتی کشور شاهد وصول ۲۱۶ هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در ۴ ماهه اول امسال بوده‌ایم.

گفتنی است که آمار وصولی مالیاتی در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۳ میلیارد و ۸۸۸ میلیون تومان بوده است. به این ترتیب می‌توان گفت که شاهد رشد ۵۰ درصدی مالیات در سال جاری هستیم. از مجموع این رقم ۲۱۶ همت مالیات وصول شده در سال جاری، بیش از ۱۳۳ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات‌های مستقیم است که نسبت به قانون بودجه تحقق ۹۰ تحقق دارد.

رشد ۸۸ درصدی مالیات بر ثروت به نسبت ۴ ماهه ۱۴۰۱

ضمن اینکه مالیات اشخاص حقوقی در همین مدت ۸۱ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد. در مدت ۴ ماهه ابتدایی سال جاری شاهد وصول ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات بر ثروت بوده‌ایم که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۸ درصدی داشته است.

۸۳ هزار میلیارد تومان درآمد مربوط به وصولی مالیات در بخش کالاها و خدمات با ۸۲ درصد تحقق نسبت به بودجه و ۴۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

سهم ۸ درصدی مالیات مشاغل در مالیات‌های وصولی/ رشد ۸۳ درصدی مالیات مشاغل به نسبت ۴ ماهه ۱۴۰۱

با توجه به آمارهای اعلام شده، سهم مالیات مشاغل نسبت به کل مالیات‌های وصولی ۸ درصد است. در ۴ ماهه امسال ۱۶ هزار و ۴۴۴ میلیارد تومان مالیات از مشاغل وصول شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. مالیات‌های مستقیم با ۶۲ درصد سهم در کل درآمدهای مالیات بیشترین وصولی مالیاتی را به خود اختصاص می‌دهد.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " رشد ۸۳ درصدی مالیات پرداختی مشاغل/ سهم فقط ۸ درصدی اصناف در کل مالیات کشور "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید