پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

زیر بار مالیات بر ارزش افزوده بیشتر نروید

آواتار خبرنگار هایسود
104 بازدید
اخبار مالیات

معاون پژوهشی سازمان مالیات با اشاره به اینکه صورت حساب‌های الکترونیکی مالیاتی، شماره‌های ۲۲ کاراکتری دارد و این شماره ها منحصر به فرد است، گفت: اطلاعات و اقلام آنها براساس نوع کسب و کار توسط سازمان امور مالیاتی تعیین شده است.

معاون پژوهشی سازمان مالیات، اشکان هراتی، با بیان اینکه مواردی که بعضا در میادین میوه و تره‌بار یا سایر مراکز دیده می‌شود، صورت حساب الکترونیک نیست گفت: «صورت حساب‌های الکترونیکی مالیاتی شماره‌های منحصر به فرد ۲۲ کاراکتری دارد.»

در ادامه هراتی افزود: اقلام و اطلاعات آنها بر اساس نوع کسب و کار توسط سازمان امور مالیاتی تعیین شده است. همه کالاها و خدمات که برای آنها صورت حساب صادر می‌شود، شناسه کالای آنها مشخص است. بر همین اساس رقم مالیات بر ارزش افزوده هر کسب‌وکار نیز مشخص است.

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

او با اشاره به اینکه در صورت‌حساب الکترونیکی، در انتها میزان مالیات ارزش افزوده‌ای که برای آن کالا باید دریافت شود، کاملا مشخص است، تاکید کرد که اگر فردی صورت حساب الکترونیک صادر نمی‌کند، از او خرید نکنید. از اول دی ماه کلیه اشخاص و کسب‌وکارها موظف هستند صورت حساب الکترونیکی صادر کنند.

اخبار مالیات
زیر بار مالیات بر ارزش افزوده بیشتر نروید ۳

رئیس سازمان امور مالیاتی از افزایش معافیت مالیاتی سالانه اصناف به ۱۴۴ میلیون تومان در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به طور مثال برای مراجعه به یک رستوران یکی از مواردی که باید به آن توجه شود صدور صورت حساب الکترونیکی است. اکثر رستوران‌های معتبر مشمول این قانون هستند و آن را اجرا می‌کنند. کسانی که صورت‌حساب الکترونیک صادر می‌کنند دیگر ممکن نیست که از خریدار مالیات ارزش افزوده مضاعف دریافت کنند و یا از کالای معاف از ارزش افزوده، مالیات دریافت کنند.

معاون پژوهشی سازمان مالیات گفت: خود صورت حساب الکترونیک این مسئله را شفاف می‌کند. بنابراین اگر برای خرید کالا و خدمات مراجعه کردید و فروشنده قصد داشت تا رقم اضافه‌ای را برای مالیات ارزش افزوده درج کند، باید بدانید که رقم مالیات ارزش افزوده یک بار در قیمت نهایی کالا در نظر گرفته شده است و نیازی به پرداخت مالیات مضاعف نیست.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " زیر بار مالیات بر ارزش افزوده بیشتر نروید "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید