پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

سامانه مودیان مالیاتی می‌تواند جلوی قاچاق کالا را بگیرد

آواتار خبرنگار هایسود
294 بازدید
اخبار مالیات
مودیان مالیاتی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تأثیر راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی و پایانه‌های فروشگاهی بر ایجاد عدالت مالیاتی پرداخت.

سید سلمان ذاکر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، درباره تأثیر راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی و پایانه‌های فروشگاهی بر ایجاد عدالت و شفافیت مالیاتی در کشور گفت: ممیزان مالیاتی باید هم جنس بازاریان باشند و افرادی که مالیات پرداخت می‌کنند فرهنگ پرداخت مالیات را داشته باشند.

وی در ادامه بیان کرد: این سامانه باید به حدی گسترش یابد که تمام مودیان مالیاتی از دستگاه‌های کارت خوان استفاده کنند و این موضوع نهادینه شود.

وی افزود: پرداخت مالیات باید کاملاً شفاف باشد. علاوه بر این سامانه مودیان مالیاتی می‌تواند جلوی قاچاق کالا را بگیرد و به این وسیله از اقتصاد زیر زمینی گسترده‌ای که در کشور در حال فعالیت است جلوگیری کند زیرا فعالان در این اقتصاد پنهان هیچ گونه مالیاتی پرداخت نمی‌کند.

ذاکر با بیان اینکه تمام حساب‌های حقیقی و حقوقی و حتی شخصی باید ساماندهی شود ادامه داد: فقط با به وجود آمدن این شفافیت است که پرداخت مالیات شفاف و روشن و عادلانه می‌شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: البته در فرآیند اخذ مالیات‌ها از طریق سامانه مودیان مالیاتی اشتباهاتی هم رخ داده که موجب نارضایتی مودیان شده است در این موارد هم سازمان امور مالیاتی باید شفاف و روشن به این اعتراضات رسیدگی کند.

وی در ادامه بیان کرد: از سوی دیگر جلوگیری از قاچاق کالا به دلیل گستردگی آن در کشور نیازمند اهرم‌های قانونی قوی است و سامانه مودیان مالیاتی و پایانه‌های فروشگاهی باید به حدی مکانیزه شود که بتواند جلوی تمام این اقدامات اقتصادی زیر زمینی را در کشور بگیرد.

این نماینده مجلس یازدهم توضیح داد: با این اقدامات است که می‌توان جلوی فرار مالیاتی را گرفت و هر چه بیشتر جلوی آنها گرفته و شناسایی شوند بر تعداد مودیان ما هم افزوده می‌شود.

وی در ادامه افزود: برای عملکرد هر چه بهتر این سامانه باید با اتاق اصناف و اتحادیه‌های مشاغل مختلف هم هماهنگی شود تا مالیات‌ها عادلانه تر پرداخت شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس توضیح داد: علاوه بر این سازمان امور مالیاتی کشور تخفیف‌های مالیاتی خیلی بالایی به مودیانی که مالیات خود را شفاف پرداخت کرده اند داده که باعث تمایل بیشتر مودیان به اعلام درآمد خود می‌شود.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " سامانه مودیان مالیاتی می‌تواند جلوی قاچاق کالا را بگیرد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید