پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

مالکان خانه های خالی فقط تا پایان سال برای پرداخت مالیات فرصت دارند

آواتار خبرنگار هایسود
180 بازدید
مالیات خانه

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد، از ۶۶ هزار واحد مسکونی خالی مربوط به سال ۱۴۰۰ تاکنون ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مالیات وصول شده.

مالیات بر خانه‌های خالی یک ابزار سیاستی است که معمولا برای تنظیم بازار مسکن و افزایش تقاضا برای خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اقدام ممکن است با هدف کم شدن تعداد خانه‌های خالی و زیاد شدن توان مسکن باشد. با این حال، این تدابیر می‌تواند نیاز به تعریف دقیقی از “خانه‌های خالی” و پیدا کردن روش‌های منصفانه برای اعمال مالیات به منظور پیشگیری از هرگونه اغراق گرایی مالکین خانه‌های خالی را داشته باشد.

مالیات خانه
مالکان خانه های خالی فقط تا پایان سال برای پرداخت مالیات فرصت دارند ۳

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: از ۶۶ هزار واحد مسکونی خالی مربوط به سال ۱۴۰۰ تاکنون ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مالیات وصول شده که ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از آن امسال وصول شده است.

مستوفی، مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی در رابطه با آخرین آمار خانه‌های خالی گفت: در خصوص عملکرد سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت راه و شهرسازی در ابتدا ۵۱۰ هزار واحد مسکونی خالی معرفی شد، اما در مرحله بعد این تعداد به ۲۹۰ هزار واحد رسید و در نهایت طبق آخرین آماری که آبان به سازمان مالیاتی ارائه شد این تعداد به ۶۶ هزار واحد رسید.

او اضافه کرد: از این تعداد تاکنون ۸۶۸ نفر مالیات ابلاغ شده را پذیرفته و پرداخت کرده‌اند که از این محل ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وصول شده است.

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی افزود: ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این عملکرد در سال ۱۴۰۱ وصول شده و بقیه ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان امسال وصول شده است.

مستوفی گفت: در خصوص عملکرد مربوط به سال ۱۴۰۱ طبق آخرین آمار ۱۹ هزار واحد مسکونی خالی اعلام شده است که محاسبه مبلغ مالیات آن ها به زودی انجام می‌شود و اطلاع رسانی هم می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: خانه‌های خالی سال ۱۴۰۲ هم تا پایان سال وقت برای معرفی از سوی وزارت راه و شهرسازی وجود دارد.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی در پایان گفت: تاکنون مالیات‌هایی که از محل مالیات بر خانه‌های خالی وصول شده است همه به حساب صندوق مسکن واریز شده است.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " مالکان خانه های خالی فقط تا پایان سال برای پرداخت مالیات فرصت دارند "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید