پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

۵۰ درصد مالیات اصناف و مشاغل صفر شد

آواتار خبرنگار هایسود
284 بازدید
مالیات اصناف
مالیات اصناف و مشاغل
۵۰ درصد مالیات اصناف و مشاغل صفر شد ۳

۵۰ درصد مالیات اصناف و مشاغل صفر شد: رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: همان گونه که وعده کرده بودیم،مالیات بیش از ۵۰ درصدصاحبان مشاغل و اصناف برای عملکرد سال ۱۴۰۱ صفر شد.

۵۰ درصد مالیات اصناف و مشاغل صفر شد

سیدمحمدهادی سبحانیان در صفحه مجازی خود اعلام کرد: همان گونه که وعده کرده بودیم، مالیات بیش از ۵۰ درصد از صاحبان مشاغل و اصناف برای عملکرد سال ۱۴۰۱ صفر شد.

وی گفت: همانطور که در خرداد ماه وعده داده بودیم مالیات حدود ۴ میلیون نفر از اصناف و مشاغل با عدد صفر قطعی و نهایی شد.

سهم اصناف و مشاغل از کل درآمدهای مالیاتی حدود ۸ درصد است، اما با توجه به فراوانی و دربرگیری این مؤدیان بیشترین پرونده‌های مالیاتی مربوط به این دسته از مؤدیان است . البته با توجه به شرایط رکودی و خوداظهاری اصناف و مشاغل ۵۰ درصد از این اصناف و مشاغل مشمول درآمد معاف از مالیات بوده و بنابراین مالیات عملکرد آنها برای یکسال عملکردی در سال ۱۴۰۱ صفر می‌شود، اما به هر حال این افراد هم ملزم شده بودند، اظهارنامه ارائه کنند که هم اکنون رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرده مالیات نیمی از اصناف صفر بوده است.

درآمد مالیاتی امسال نسبت به سال گذشته افزایش حدود ۴۵ درصدی دارد، اما همانگونه که رئیس سازمان مالیاتی پیش از این تأکید کرده بود قرار نیست فشاری به پایه‌های موجود مالیاتی وارد شود و بلکه با شناسایی پایه‌های جدید و مالیات‌دهندگان جدید درآمدی مالیاتی افزایش پیدا کند.

درآمد مالیاتی بیش از ۵۰ درصد هزینه جاری دولت را تامین می‌کند و سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی حدود ۸ درصد است که باید ۱۲ درصد شود.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " ۵۰ درصد مالیات اصناف و مشاغل صفر شد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید