پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

معافیت‌ مالیاتی ۱۵۰ هزار میلیاردی ۴۰ شرکت بزرگ

آواتار خبرنگار هایسود
296 بازدید
اخبار مالیات
زنگنه سخنگوی مجلس
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: پارسال مجموع معافیت‌های مالیاتی ۴۰ شرکت بزرگ در مجموع به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسید.

محسن زنگنه، در خصوص میزان معافیت‌های مالیاتی گفت: طبق گزارشات خود سازمان امور مالیاتی، در سال ۱۴۰۱ میزان معافیت‌های مالیاتی در طول یک سال بیش از میزان درآمد‌های مالیاتی کشور بوده است.

وی با اشاره به میزان زیاد معافیت‌های مالیاتی افزود: در سال ۱۴۰۱ مجموع معافیت‌های مالیاتی ۴۰ شرکت بزرگ در مجموع به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسید که عدد بسیار بالایی است و باید این میزان زیاد معافیت‌ها ساماندهی شود.

زنگنه ادامه داد: معافیت‌های مالیاتی طیف وسیعی از مشاغل و سطوح را شامل می‌شود از انواع معافیت‌های مشاغل و صنایع خاص گرفته تا انواع معافیت‌ها در مناطق محروم و مناطق آزاد، به طور مثال شرکتی در مناطق محروم فعالیت می کند تا از این معافیت‌ها استفاده کند و یا معادن فعال در مناطق محروم از معافیت‌های ده یا بیست ساله برخوردارند در حالیکه آن منطقه به شدت محروم است و وجود آن شرکت یا معدن حتی بخشی از مشکلات همان منطقه را هم حل نمی‌کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: بودجه کل کشور شامل بودجه عمومی کشور و بودجه شرکت هاست که رقمی معادل ۵ هزار میلیارد تومان بوده است. بودجه عمومی کشور دو هزار و ۱۰۰ همت بوده است که منابع این بودجه از محل مالیات ها، فروش نفت و فروش اوراق است.

زنگنه افزود: امسال سهم مالیات از منابع عمومی کشور رقمی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ همت و تقریبا حدود یک سوم منابع عمومی است که دولت مکلف است این رقم حداقل به رقم ۵۰ درصد بودجه کشور و ۸۰ درصد هزینه‌های جاری کل کشور تا انتهای برنامه هفتم برسد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به این اعداد برسیم راهی نداریم به جز اینکه از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم و سرفصل‌های جدید مالیاتی ایجاد کنیم مثل مالیات برعایدی سرمایه، مالیات بر خانه‌های خالی و… و راه دیگر اینکه معافیت‌ها و تخفیفات مالیاتی اصلاح شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: یکی از شاخص‌ها در اقتصاد مقاومتی، ایجاد منابع پایدار درآمدی است و یکی از مهمترین منابع آن، افزایش درآمد‌های مالیاتی کشور است که این مهم با اصلاح منابع درآمدی و مالیاتی انجام پذیر است.

زنگنه خاطر نشان کرد: در قانون برنامه هفتم نیز دولت مکلف شده است لایحه‌ای را به مجلس ارائه دهد و معافیت‌ها و بخشودگی‌های مالیاتی ساماندهی شود.

وی در پایان افزود: ساماندهی معافیت‌ها و بخشودگی‌های مالیاتی مطالبه جدی مجلس است که البته کار سختی است چراکه به هر حال ذینفعانی دارد و توجیحاتی دارند، اما به هر حال ساماندهی معافیت‌ها امری ضروری است.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " معافیت‌ مالیاتی ۱۵۰ هزار میلیاردی ۴۰ شرکت بزرگ "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید