پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی ابلاغ شد

آواتار خبرنگار هایسود
438 بازدید
شکایات خودرو
اخبار خودرو
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با ارسال نامه‌ای به مدیران کل صنعت معدن و تجارت ۳۱ استان کشور نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی را ابلاغ کرد.

فرهیدزاده رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با ارسال نامه ای به مدیران کل صنعت معدن و تجارت ۳۱ استان کشور نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی را ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است:

با توجه به موارد مندرج در بندهای ۴ و۵ مکاتبه مذکور و همچنین سایر ابهامات مطروحه در نحوه رسیدگی به موضوع اجرای قیمت های ابلاغی شورای رقابت و ضمن تاکید مجدد بر رسیدگی به شکواییه های واصله در قالب دستورالعمل ارسالی و ممانعت از ارجاع به سایر مراکز و با هدف جلوگیری از سردرگمی مراجعین به استحضار می رساند:

حسب پیگیری های صورت گرفته موضوع در شورا مطرح و در جلسه شماره ۵۹۴ تصویب و مصوبات مربوط، در سامانه شورا به آدرس nicc.gov.ir بارگذاری شده است. همچنین در راستای چگونگی اجرای مصوبه مذکور و تبیین موضوع ، اظهارنظر تکمیلی در تاریخ ۱۴۰۲/۶/۵ واصل گردیده است که بر این اساس موارد سه گانه ذیل که عیناً بر گرفته از مصوبات و مکاتبات شورای رقابت می باشد می بایست در رسیدگی به شکواییه های واصله مدنظر قرار گیرد.

۱ -تمامی قراردادهای منعقده فروش خودرو از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ به بعد تابع قیمت های ابلاغی شورای رقابت می باشد.

۲ – ملاک قیمت کلیه قراردادهای منعقده از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ در خصوص آن دسته از خودروهای فاقد قیمت مصوب شورای رقابت ،تاریخ ابلاغ قیمت این خودروها می باشد.(موضوع تصمیمات مصوبه ۵۹۴ مورخ ۱۴۰۲/۵/۲۱ شورا)

۳ -درباره قراردادهای قبلی خودروسازان مونتاژی با متقاضیانی که تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ تکمیل وجه نموده اند و تاکنون خودروهای خود را تحویل نگرفته باشند ، با توجه به اینکه قبل از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ خودروهای مونتاژی مشمول دستورالعمل شورای رقابت نبوده اند، لذا مشمول مصوبه قیمت های اعلامی شورای رقابت نمی باشند.

همچنین با توجه به برخی موارد منعکس شده به این سازمان، نکات تکمیلی زیر که می بایست در رسیدگی به موضوعات مدنظر قرار گیرد اعلام می گردد :

*برای قراردادهای منعقده از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ که تکمیل وجه شده و مطابق با اسناد و مدارک متقن ارایه شده کل قیمت خودرو پرداخت گردیده ، لیکن به دلیل عدم تحویل خودرو ،امکان ارایه فاکتور خرید توسط مصرف کنندگان میسر نمی باشد،همکاران می بایست نسبت به دریافت و رسیدگی به شکواییه ها اقدام نمایند.

  • ادارات کل محل استقرار واحدهای تولیدکننده پیرو نامه شماره ۶۹۶۵۷۸ مورخ ۱۴۰۲/۵/۷ همکاری و هماهنگی لازم جهت تسریع در رسیدگی به شکواییه ها را معمول می نمایند.

با توجه به مراتب فوق و تاکید بر اجرای دقیق سایر موضوعات مندرج در ابلاغیه شماره ۶۲۶۱۳۰ مورخ ۱۴۰۲/۴/۲۶ مستدعی ست به نحوی برنامه ریزی شود تا کلیه شکوابیه های مرتبط دریافت و رسیدگی شده و از راهنمایی ایشان برای مراجعه به وزارت متبوع، این سازمان و سایر دستگاه ها اکیداً خودداری شود.بدیهی است چنانچه در رسیدگی های صورت گرفته ابهام و سوالاتی مطرح می باشد همکاران این سازمان آماده پاسخگویی می باشند.

شکایات خودرو
نحوه رسیدگی به شکایات خودرو

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی ابلاغ شد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید