پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

نیمی از اصناف و مشاغل مالیاتشان صفر است

آواتار خبرنگار هایسود
152 بازدید
اخبار مالیات

سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در حال حاضر بیشتر از ۵۰ درصد اصناف و صاحبان مشاغل، مالیاتشان صفر شده است و حدود ۹۰ درصد از مالیات این بخش، زیر ۲۰ میلیون تومان حساب شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان را یکی از قوانین مترقی کشور برای اجرای شفافیت در اقتصاد کشور دانست و تصریح کرد: اجرای کامل این قانون حکمرانی اقتصادی کشور را متحول خواهد کرد.

به صفحه مشاوره مالیاتی مراجعه کنید.

سید محمدهادی سبحانیان در جمع اعضای شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی که به میزبانی این سازمان برگزار شد، با بیان اینکه هم به جهت وصول منابع و هم به جهت الزامات در حوزه تحول نظام مالیاتی در برهه حساس و پیچ تاریخی قرار داریم، اظهار کرد: وصول مالیات حقه و پیشگیری از بروز اختلال در محیط کسب و کار و تکریم مودیان دو راهبردی است که همزمان در سازمان امور مالیاتی دنبال می‌کنیم.

محمد هادی سبحانیان
نیمی از اصناف و مشاغل مالیاتشان صفر است ۳

سیستم نظام مالیات در حال تغییر و تحول است

وی شبهات و شایعات شکل گرفته در روزهای اخیر راجع به موضوع مالیات را جنگ ادراکی علیه تحقق تحول در نظام مالیاتی خطاب کرد و گفت: کسانی که در حوزه نظریه‌پردازی و کارشناسی می‌گفتند نباید در هزینه های جاری کشور پول فروش نفت را استفاده کرد، امروز که مالیات در مسیر تحول قرار گرفته است و سهم آن در بودجه عمومی دو برابر نفت شده است، در جبهه مقابل تحول نظام مالیاتی ایستاده‌اند.

سبحانیان با اشاره به سهم پایین مشاغل و اصناف در کل مالیات وصولی کشور، اضافه کرد: از مجموع ۷۵۰ هزار میلیارد تومان مالیات مصوب سال جاری، تنها ۳۰ هزار میلیارد تومان سهم مشاغل و اصناف است.

رئیس سازمان امور مالیاتی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر از ۵۰ درصد صاحبان مشاغل و اصناف، مالیاتشان صفر شده و حدود ۹۰ درصد از مالیات این بخش، زیر ۲۰ میلیون تومان محاسبه شده است و به صورت میانگین اصناف، حدود ۶ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند.

به صفحه تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی مراجعه کنید.

وی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی در برابر قوانین جدید، وظایفی برعهده دارد که باید به نحو احسن انجام دهد و مهم‌ترین آنها قانون سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی است که از اول دی ماه لازم‌الاجرا شده و انتظار این است همه اجزای سازمان به‌ویژه همکاران حوزه حقوقی ضمن اشراف کامل، در اجرای دقیق آن همت کنند.

سبحانیان در ادامه افزود: در پارادایم پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان بر خلاف پارادایم سنتی نظام مالیاتی، اصل بر صحت ادعای مودی است و هر چه مودیان مالیاتی اعلام می‌کنند از طرف سازمان امور مالیاتی مورد قبول واقع می شود، مگر آنکه خلاف آن ثابت شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی با ذکر اینکه خود را مکلف به بهبود فضای کسب و کار می‌دانیم، بیان کرد: باید رویه‌های ساری و جاری در نظام مالیاتی به‌گونه‌ای ترسیم شود که شرایط برای فعالان اقتصادی پیش‌بینی پذیر باشد.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " نیمی از اصناف و مشاغل مالیاتشان صفر است "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید