پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن اعلام شد، هر مترمربع ۸.۲میلیون تومان

آواتار خبرنگار هایسود
304 بازدید
مسکن ملی
رییس انجمن انبوه سازان
رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران از ارائه پیشنهاد ساخت ۵۰هزار واحد مسکونی به وزیر راه خبر داد و گفت:‌ واحدهای نهضت ملی مسکن متری ۸میلیون و ۲۵۰هزار تومان ساخته می‌شود.

ایرج رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌ در زمان حضور محمد اسلامی در وزارت راه و شهرسازی بر اساس تفاهمنامه بین انجمن انبوه‌سازان تهران و اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران، متعهد شدیم ۲۰ هزار واحد طرح اقدام ملی را (در ادامه به نهضت ملی مسکن تبدیل شد) بسازیم.

وی ادامه داد:‌ در زمان حاضر از ۲۰ هزار واحد حدود ۱۸ هزار واحد عملیاتی شده و در حال ساخت است. قرارداد ۳۲۰۰ واحد را سال ۱۴۰۰ امضا کردیم و قرارداد سایر واحدها امسال منعقد شد.

وی افزود:‌ این واحدها در اطراف تهران از جمله در شهرهای رباط‌کریم، شهریار، اسلام‌شهر و قرچک در قالب ۴ شهرک در حال اجراست.

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران از توسعه ساخت‌وساز در این شهرک‌ها خبر داد و گفت: اخیراً به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد داده‌ایم تفاهمنامه ۵۰ هزار واحد دیگر امضا شود. پیش‌بینی می‌کنیم تا یک ماه آینده این تفاهمنامه عملیاتی شود.

رهبر در خصوص قیمت ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن، یادآور شد: در اقدام ملی قرارداد با قیمت ۲.۷ میلیون تومان برای هر مترمربع به‌همراه یک شاخص تعدیل امضا شد، اخیراً با قیمت جدید یعنی ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان (برای ساخت هر مترمربع) قرارداد امضا شده است.

وی بیان کرد: اگر امسال قرارداد ۵۰ هزار واحد را امضا کنیم احتمالاً قیمت ساخت همین حدود یعنی ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خواهد بود، اما چنانچه به سال آینده موکول شود،‌ باید قیمت‌های جدید را کارشناسی کنیم.

وی درباره ظرفیت انبوه‌سازان و توانایی آنها در ساخت مسکن، ابراز کرد:‌ در زمان حاضر ۱۲۰۰ عضو حقیقی و حقوقـی در انجمن انبوه‌سازان داریم که از این تعداد حدود ۷۰۰ انبوه‌ساز فعال داریم. برای هر کدام از انبوه‌سازان به‌طور متوسط ساخت سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد در نظر گرفته می‌شود.

رهبر افزود:‌ به‌عبارت دیگر انبوه‌سازان استان تهران می‌توانند سالانه ۲۴۰ هزار واحد مسکن را بسازند و امیدواریم در این زمینه در استان پیشرو باشیم.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " هزینه ساخت نهضت ملی مسکن اعلام شد، هر مترمربع ۸.۲میلیون تومان "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید