پل های ارتباطی هایسود

تمامی اطلاعات مورد نیاز ارتباط با ما را در زیر مشاهده و در صورت نیاز از هر کدام از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

پرداخت عوارض و مالیات 50 درصدی برای مرزنشینان الزامی شد

آواتار خبرنگار هایسود
452 بازدید
مالیات مرز نشین ها
تایید مجلس
طبق نظر نمایندگان مجلس عوارض و مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی مرزنشین‌ها ۵۰ درصد شد.

در نشست علنی سه شنبه ۲۱ شهریور ماه مجلس، نمایندگان لایحه دو فوریتی ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرز نشینان را بررسی کرد و ماده ۲ و تبصره‌های این لایحه را تصویب کرد.

در ماده ۲ این لایحه آمده است، برای تغییر تدریجی مبادلات غیررسمی در مرزها به چارچوب تجارت رسمی، کالاهای وارداتی از طریق مبادلات مرزنشینی در مرحله ترخیص کالا مشمول پرداخت پنجاه درصد (۵۰%) عوارض و مالیات بر ارزش افزوده هستند.

البته آنها در سال اول اجرای این قانون از سایر عوارض و مالیات‌ها معاف هستند. در مرحله فروش کالا نیز توسط مشمولان این قانون، مابه‌التفاوت مالیات و عوارض فروش با مالیات و عوارض خرید موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده، به عنوان اعتبار مالیاتی ارزش افزوده برای آنها لحاظ می‌شود اما مابقی زنجیره تبادل کالا در کشور موظف به پرداخت کامل آن هستند.

در تبصره ۱ یک این لایحه هم آمده است: اعمال پلکانی حقوق گمرکی و سایر عوارض قانونی از سال دوم اجرای این قانون سالانه به میزان بیست درصد (۲۰%) مقرر در ورودی قطعی کالا و اعمال معافیت کامل یا پلکانی سود بازرگانی توسط دولت برای کالاهای وارداتی موضوع این ماده مطابق آیین‌نامه و شاخص‌هایی که در چارچوب قانون ظرف مدت سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد، در طول اجرای این قانون مجاز است.

در تبصره ۲ آن هم قید شده است: امهال پرداخت مالیات بر ارزش افزوده متعلقه به کالاهای وارداتی، با اخذ تضامین معتبر (موضوع بند (ح) ماده (۱) قانون امور گمرکی مصوب ۲۲/۰۸/۱۳۹۰ و اصلاحات بعدی آن) و حداکثر به مدت سه ماه از تاریخ ترخیص قطعی کالا از گمرک مجاز است.

اطلاعات این نوشته

شما میتوانید در صورت تمایل این پست را در شبکه های اجتماعی خود بازنشر دهید .

اشتراک گذاری این پست:
نظرات ارزشمند شما در هایســـود

بدون دیدگاه برای پست " پرداخت عوارض و مالیات 50 درصدی برای مرزنشینان الزامی شد "
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید